Zielony Amelin

Dnia 17.03.2017r. w naszej szkole odbył się dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Ponieważ uczymy się języka angielskiego i tradycje krajów anglojęzycznych nie powinny być nam obce, postanowiliśmy uczcić to święto w wyjątkowy sposób. Wszyscy uczniowie, łącznie z przedszkolakami i nauczycielami, ubrali się na zielono. Pani Ania na twarzach uczniów rysowała symbol „Zielonej Wyspy” – trzylistne koniczynki i zielono-biało-pomarańczowe flagi oraz opowiadała o innych irlandzkich symbolach i tradycjach. Na koniec, w sali komputerowej, oglądaliśmy film o św. Patryku, a później jak wygląda parada w stolicy Irlandii – Dublinie. Aby upamiętnić to wydarzenie wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »