Świetne wyniki uczniów z Amelina w unihokeju

Na hali w Szelkowie w dniach 13 i 14 marca rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Pierwszego dnia do rywalizacji stanęło 7 zespołów chłopców, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasi reprezentanci grali w grupie B i kolejno pokonywali Rzewnie 3:0, Drążdżewo 2:0 i Czerwonkę 3:0. Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca w półfinale czekał nas mecz z PSP w Krasnosielcu. Skuteczna gra i okazała wygrana 6:1- meldujemy się w finale. Mecz finałowy zapowiadał się emocjonująco, utytułowana drużyna gospodarzy (5 drużyna Mistrzostw Polski w ubiegłym roku!) mierzyła w kolejne złoto. Nic z tego! Znów pokazujemy olbrzymią wolę walki i szybką grę – wynik finału 2:0 dla Amelina. Wielka sensacja stała się faktem! Jedziemy na zawody międzypowiatowe.

Dzień później do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Dla naszych uczennic był to debiut w zawodach powiatowych i można uznać, że był to udany start.
6 drużyn z powiatu zostało rozlosowane do 2 grup. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z ekipą Czerwonki remisując 0:0. Drugi mecz grupowy z Gąsewem i po mimo wielu dobrych okazji do objęcia prowadzenia znów musimy zadowolić się remisem 0:0. Dwa punkty dały awans z drugiego miejsca do półfinału, gdzie mierzyliśmy się z gospodyniami z Szelkowa. Niestety doświadczona drużyna nie dała nam szans wygrywając pewnie 3:0. W małym finale ponownie nasze dziewczęta pomimo wielkiego zaangażowania i sporej ilości sytuacji strzeleckich, nie potrafiły znaleźć drogi do siatki remisując 0:0. W serii rzutów karnych zabrakło szczęścia przegrywając 1:2. Dziewczęta zakończyły zawody na 4 miejscu.

Skład drużyny chłopców:
Maciej Ryłka (bramkarz), Piotr Perzanowski, Kacper Perzanowski, Jakub Kowalczyk, Kacper Kowalczyk (kapitan), Marcin Rutkowski, Damian Gołota, Kacper Ryfa, Michał Żebrowski
Skład drużyny dziewcząt:
Milena Grabowska (bramkarz), Klaudia Kowalczyk, Wiktoria Lis, Julia Mroczkowska, Łucja Klimkiewicz (kapitan), Oliwia Mroczkowska, Karolina Mizerek.

Pierwsze 3 miejsca zostały odznaczone Pucharami i medalami, natomiast reszta ekip otrzymała pamiątkowe dyplomy. Prawo startu w zawodach międzypowiatowych wywalczyli zwycięzcy zawodów.

Opiekun ekip: Tomasz Rogala

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »