Święto Patrona szkoły i powitanie wiosny w Drążdżewie

Święto Patrona to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. Nasza szkoła obchodzi je 12 marca, czyli w dniu śmierci Edwarda Rolskiego. W tym roku społeczność szkolna postanowiła połączyć tę uroczystość z innym marcowym świętem, Powitaniem Wiosny. Wszyscy członkowie RSU zaangażowali się w przygotowania, chłopcy uporządkowali teren wokół pomnika Edwarda Rolskiego, dziewczęta przygotowały dekorację oraz pomogły w organizacji konkursu.
22 marca obchody rozpoczęliśmy od uroczystej mszy, którą odprawił ks. Leszek Kamiński. Następnie wszyscy uczniowie wraz z pocztem sztandarowym przeszli pod pomnik Edwarda Rolskiego, gdzie odmówiono modlitwę i złożono kwiaty oraz zapalono znicze. Dalsza część święta odbywała się na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy VI przy wsparciu szkolnego chóru przygotowali krótki program słowno – muzyczny, w którym przypomnieli wydarzenia z roku 1863. Wszyscy uczniowie w skupieniu wysłuchali również wierszy o Patronie Naszej Szkoły napisanych przez uczennice klasy VI Wiktorię Płuciennik, Oliwię Płuciennik i Dorotę Kęszczyk.
Po zakończeniu nastąpiła krótka przerwa na posiłek, a tuż po nim uczniowie rozpoczęli świętowanie Powitania Wiosny. Z tej okazji zorganizowano konkurs piosenki „The voice of Drążdżewo”, który poprowadziły przewodnicząca RSU Dorota Kęszczyk oraz Wiktoria Pogorzelska. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach klasy I – III oraz klasy IV – VI. Dla każdej grupy wiekowej wybrano Jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Barbara Kluczek. Konkurs cieszył się dużą popularnością. W sumie wysłuchano 17 różnorodnych piosenek. W kategorii uczniów młodszych Jury postanowiło przyznać I miejsce Natalii Ceberek z klasy II „a”, która zaśpiewała piosenkę „Nasza Ziemia”. Drugie miejsce zajęły Alicja Sztych, Daria Ceberek, Wiktoria Topa i Natalia Grabowska z piosenką „Ty i ja”. III miejsce zajęły dwa zespoły: Wiktoria Jaworska i towarzyszący jej chórek – „Zimowa olimpiada” oraz Julia Kardaś i Daria Ceberek w piosence „Smak radości”.
W kategorii klas IV – VI poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki i wyrównany, o czym świadczą oceny jurorów. Przyznali oni dwa I miejsca: Dorocie Kęszczyk – „Mogę wszystko, nic nie muszę” oraz Karolowi Płoskiemu i Mateuszowi Jędrzejewskiemu, którzy zaśpiewali hit disco polo „Jesteś szalona”. Drugie miejsce zajęli chłopcy z klasy VI: Mateusz Wróblewski i Jakub Michalak z piosenką „Do końca”. Weronika Grabowska i Partycja Białczak zaśpiewały piosenkę „Nie ma nas” i zdobyły III miejsce ex aequo z Wiktorią Pogorzelską. Publiczność cały czas dopingowała kolegów. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali drobne upominki, a każdy uczestnik słodką nagrodę pocieszenia.
Swoim śpiewem uczniowie sprawili, że zza chmur wyjrzało słońce i naprawdę stało się wiosennie. Dzień minął w miłej i przyjaznej atmosferze, uczniowie z uśmiechami na twarzach po zakończeniu uroczystości udali się do domów, a po drodze mieli szukać pierwszych oznak wiosny w Drążdżewie.

Paulina Zduniak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »