Niespodziewana wizyta

5 kwietnia 2017 roku do drzwi Urzędu Gminy w Krasnosielcu zapukała grupa zagranicznych turystów. Zaczęli wypytywać o zabytkowy kościół w Drążdżewie i o dawną synagogę żydowską w Krasnosielcu. Niespodziewanie jednak padło pytanie o rodzinę Warnerów… Czy słyszeliśmy coś na ten temat i czy znamy jej historię…? Po czym ku wielkiemu zaskoczeniu okazało się, iż jedna z turystek to wnuczka Jacka Warnera – Anne Terrail. Jack Warner był jednym z założycieli wytwórni filmowej Warner Bros.
Anne do Krasnosielca przyjechała z przyjaciółką Michell Baczynsky oraz ze znajomym Mariusem Gudonisem. I od tego zaczęło się całe to ekscytujące spotkanie…

Goście ochoczo rozmawiali z Panem Wójtem – Pawłem Ruszczyńskim i z wielką przyjemnością dzielili się informacjami o swojej wizycie w Polsce. Anne opowiadała o swoim pochodzeniu
i rodzinie, przyznając z przykrością, iż sama niewiele wie na temat życia swojego pradziadka
i jego rodziny na terenie gminy Krasnosielc. Przyjechała tu z nadzieją, że może uda się jej dowiedzieć czegoś więcej. Pytała o dokumenty, potwierdzające pochodzenie rodziny, ponieważ jej dotychczas nie udało się niczego znaleźć. Powiedziała, że jest przekonana, że właśnie stąd się wywodzą, gdyż przez wszystkie lata swojego życia rodzina wskazywała Krasnosielc, jako miejsce urodzenia Benjamina Warnera i jego synów. Nie ma natomiast pewności, jak my wszyscy, co do pierwotnego brzmienia nazwiska. Wyjątkowi przybysze razem z pracownikami gminy spędzili ok. 2 godzin na wspólnych rozmowach i krótkim spacerze ulicami Krasnosielca.
Przy pięknej pogodzie turyści zobaczyli dawną synagogę żydowską i teren, na którym niegdyś znajdował się cmentarz żydowski.

Prywatnie Anne Terrail to bardzo miła i otwarta osoba. Obecnie mieszka we Francji i pracuje
w teatrze. Sympatyczna, uśmiechnięta Anne chętnie pozowała do zdjęć. Zaskoczona naszą otwartością, zadeklarowała chęć utrzymania kontaktu. Dla nas wszystkich był to wielki zaszczyt gościć tak ważne osoby.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »