Warsztaty karmelarskie

4 kwietnia (wtorek) przedszkole w Krasnosielcu zmieniło się w „fabrykę lizaków”. Przedszkolacy uczestniczyli w warsztatach karmelarskich, podczas których powstały kolorowe słodkości. Podczas pokazu dzieci miały okazję poznać tradycyjną metodę produkcji karmelkowych pyszności od momentu wylania gorącego karmelu na kamienny blat, nadawania mu kształtu, barwy i smaku do pakowania gotowych lizaków. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali jak żółty karmel zmieniał się w biały – takie małe czary mary… W trakcie pokazu wszyscy próbowali ciepłe, karmelkowe cukierki. Na zakończenie warsztatów dzieci samodzielnie formowały lizaki, które zabrały do domów.
Katarzyna Radomska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »