O książkach przy herbatce z Pawłem Beręsewiczem

Co łączy pana Ciumka z Pawłem Beręsewiczem? Który z nich został okradziony podczas wyprawy rowerowej po Prowansji? Czy klub Frutex Pięknogóra ma szansę wygrać ligę? Czyją specjalnością jest smartfon w zupie?
Tematów poruszonych podczas spotkania autorskiego z Pawłem Beręsewiczem było znaczenie więcej. Sporo pytań co prawda pozostało bez odpowiedzi, ale za to z pewnością zachęciły do lektury książek zaproszonego gościa.
Paweł Beręsewicz 12 kwietnia odwiedził Filię Biblioteczną w Amelinie oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Drążdżewie, aby uczniom klas 2-6 opowiedzieć o sobie i swoich książkach. Spotkanie autorskie w Amelinie, w którym uczestniczyło 50 osób, zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach działającego przy Filii Bibliotecznej w Amelinie Dyskusyjnego Klubu Książki. 115 uczniów z Drążdżewa mogło poznać osobiście znanego pisarza dzięki Publicznej Bibliotece Samorządowej w Krasnosielcu.
Paweł Beręsewicz to anglista, tłumacz, leksykograf, ale przede wszystkim autor książek dla dzieci i młodzieży, które zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Do najbardziej znanych należą: seria książek o rodzinie Ciumków, Czy wojna jest dla dziewczyn?, Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Pan Mamutko i zwierzęta, Tajemnica człowieka z blizną, Noskawery, Więcej niż klub, Poczet psujów polskich.
Rozmowa z gościem przebiegała w bardzo miłej atmosferze, ponieważ pan Paweł Beręsewicz szybko zdobył sympatię uczestników spotkań. Autor zapraszał wybrane osoby do poważnej dyskusji o książkach. Niezbędne do tego okazało się założenie nogi na nogę, zrobienie poważnej miny, oraz „picie” wyimaginowanej herbaty lub kawy z miniaturowych filiżanek.
Spotkanie w Amelinie uświetnił występ grupy uczniów III klasy PSP w Amelinie, którzy pod opieką pani Ewy Grabowskiej przygotowali recytację fragmentów utworów Pawła Beręsewicza, które zaprezentowali przed rozpoczęciem spotkania.
Młodzi czytelnicy zarówno z Amelina, jak i Drążdżewa mieli do gościa bardzo dużo różnorodnych pytań, na które autor chętnie odpowiadał. Osoby, które zakupiły książki Pawła Beręsewicza, po zakończeniu spotkań ustawiły się licznie po autografy.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »