Konstytucja Trzeciego Maja

Dnia 28 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Krasnosielcu odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Konstytucji Trzeciego Maja.
Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli: B. Dudek oraz p. M. Turowskiej, p. E. Błaszczak i p. E Mąki wcielili się w role postaci historycznych z XVIII wieku: króla Stanisława Poniatowskiego, reformatora Hugo Kołłątaja, marszałka sejmu S. Małachowskiego i starali się przybliżyć burzliwe dzieje naszego kraju. Niezwykły klimat akademii przeniósł nas do roku 1791, kiedy to uchwalono pierwszą w Europie , a drugą na świecie tak postępową Konstytucję . W przedstawionej scence zaprezentowali ważne dla naszego narodu wydarzenia związane ze zmianami, jakie wprowadził dokument w polskim prawodawstwie .
Uroczystość ubarwiły piosenki patriotyczne, m. in.: Witaj Majowa Jutrzenko, Polonez 3 Maja, Pieśń konfederatów, Wolność. Słowa i muzyka prezentowane na uroczystości wprowadziły uroczysty i podniosły nastrój wśród słuchaczy. Wszyscy wzbogacili swoją wiedzę o burzliwej historii polskiego narodu. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a Pani Dyrektor Anna Kardaś podziękowała za wspaniały występ.

M. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »