Majowe święta

W piątek, 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole w Drążdżewie odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i zbliżających się świąt majowych. W uroczystej akademii uczestniczyła cała społeczność szkolna z p. dyrektor, B. Kluczek. Aby upamiętnić te doniosłe wydarzenia w historii Polski uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem p. E. Szewczak i p. M. Walaska przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyły się występy. Uczniowie wierszem i piosenką przypomnieli historię dotyczącą tego wydarzenia. Obejrzeliśmy również prezentacje multimedialne związane z Unią Europejską, z dniem Flagi Polski i Świętem Konstytucji 3 Maja. Mieliśmy okazję zamanifestować uznanie dla twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych Rzeczypospolitej. Była to również dobra okazja do ukazania naszym uczniom przywiązania do symboli narodowych i żywa lekcja historii Polski.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »