Pasowanie na czytelnika

W szkole w Drążdżewie pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. W tym roku uroczystość przygotowana przez bibliotekarza szkolnego – p. Michała Walaska odbyła się w piątek, 28 kwietnia. Na ceremonię przybyła p. Krystyna Wierzbicka – Rybacka, dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu oraz p. Krystyna Suchołbiak, z filii bibliotecznej w Drążdżewie. Pierwszaki skupione, uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie, którego dokonała symboliczną zakładką do książki dyrektor szkoły, p. Barbara Kluczek. Pamiątkowe dyplomy wychowankom wręczyła p. Bożena Kołakowska – wychowawczyni. P. Krystyna Wierzbicka – Rybacka, pogratulowała pierwszakom i na pamiątkę podarowała im kolorowe książeczki. Wyraziła nadzieję, że pierwszaki będą chętnie czytać książki, podkreśliła też, że czytanie jest jedną z podstawowych umiejętności. Rozwija wyobraźnię, myślenie i kształtuje osobowość młodego człowieka. Na zakończenie dyrektor szkoły podziękowała wszystkim za uwagę i zaprosiła do pamiątkowego zdjęcia.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »