Przygoda w Nierobkowie – teatrzyk edukacyjny

27 kwietnia 2017 roku w Publicznym Przedszkolu w Krasnosielcu goszczono aktorów teatru Arena z Białegostoku. Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk pt. „Przygoda w Nierobkowie”.
4 maja 2017 roku przedstawienie to obejrzeli również przedszkolacy i uczniowie z Drążdżewa.
Głównym bohaterem był Tomek, który robił wszystko aby wykręcić się od codziennych obowiązków. Twierdził, że obowiązują go wyłącznie prawa a nie obowiązki. Sprzątanie zabawek, odrabianie lekcji czy ścielenie łóżka okazują się dla niego ogromnym wyzwaniem. Pewnego dnia trafia do Nierobkowa, gdzie nikt nie wymaga od niego wypełniania jakichkolwiek obowiązków. Całe dnie może spokojnie leniuchować, jeść słodycze na śniadanie, obiad i kolację. Niestety bardzo szybko okazuje się, że Tomek musi ponieść konsekwencje swojego lenistwa. Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy…. Dzięki przedstawieniu dzieci nauczyły się jak ważna jest pomoc rodzicom w drobnych porządkach w domu, a także sprzątanie po sobie zabawek w przedszkolu.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »