XIV Biegi Przełajowe im. Ireny Szewińskiej

19 uczniów Szkoły Podstawowej w Amelinie wzięło udział w XIV Międzynarodowych Biegach Przełajowych im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Większości z nich udało się dobiec do mety na miejscach premiowanych punktami (punktuje pierwszych 30 miejsc) i dzięki temu z liczbą 63 punktów zajęliśmy 3 miejsce wśród szkół podstawowych.

Prowadzona była także klasyfikacja klubów sportowych gdzie nasz UKS „LIDER” Amelin zajął wysokie 2 miejsce, ulegając tylko MKS Pułtusk.

Za zajęcia miejsc na podium zarówno szkoła jak i klub otrzymają pamiątkowy puchar.
Indywidualnie dużym sukcesem może pochwalić się Igor Mroczkowski. W biegu na 500 m uczeń klasy III zajął 2 miejsce, za co otrzymał medal i nagrodę rzeczową ufundowaną przez sponsora zawodów, firmę Samsung.