Konkurs recytatorski poezji Adama Mickiewicza

17 maja 2017r. w Publicznym Gimnazjum w Sypniewie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza pod hasłem Nadzieje i rozterki, wzloty
i upadki w poezji Adama Mickiewicza.
W konkursie wzięło udział 19 uczestników z sześciu gimnazjów powiatu makowskiego. Każdy z uczestników recytował dwa utwory. Recytację oceniało jury w składzie: Roman Zakrzewski, Hanna Głażewska i Wanda Pawłowska. Oceniano dobór tekstów, interpretację utworów, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. W przerwach konkursu scenki rodzajowe przedstawiali uczniowie sypniewskiego Gimnazjum.
Publiczne Gimnazjum w Krasnosielcu reprezentowały cztery uczennice: Julia Sobocińska, Diana Grabowska, Barbara Olkowska i Wiktoria Andruchewicz.
Po powitaniu gości i jurorów przez panią dyrektor Annę Nowak głos zabrał przewodniczący jury, doktor Roman Zakrzewski. Wprowadził on uczestników i gości w klimat epoki mickiewiczowskiej wygłaszając gawędę o pierwszej miłości Adama Mickiewicza i pierwszym spotkaniu z Marylą Wereszczakówną.
Nasza uczennica Julia Sobocińska z kl. II a zajęła III miejsce; o jej recytacji przewodniczący jury powiedział m. in.: … wykorzystała nośność głosu, jego słyszalność i melodyjność. Dobrze posłużyła się środkami ekspresji, swą interpretacją poruszyła słuchaczy…
Barbara Olkowska z kl. III a otrzymała wyróżnienie, pozostałe dwie uczennice: Diana Grabowska i Wiktoria Andruchewicz otrzymały dyplomy za udział .
Wszystkim uczennicom serdeczne gratulujemy.

M. Sierak