Otwarcie boiska wielofunkcyjnego i siłowni plenerowej w Drążdżewie w dniu 17 maja 2017 r

W środę 17 maja 2017 r. przy Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyło się uroczyste otwarcie boiska szkolnego i siłowni plenerowej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 na nowo powstałym boisku szkolnym. Imprezę poprowadziła Justyna Rupińska – nauczyciel wraz z uczniami – Dorotą Kęszczyk i Wojciechem Heromińskim.

Najpierw wprowadzony został poczet sztandarowy i odśpiewano hymn szkoły. Następnie dyrektor szkoły Barbara Kluczek złożyła meldunek wójtowi gminy Krasnosielc Pawłowi Ruszczyńskiemu o gotowości społeczności szkolnej do uroczystego otwarcia niedawno powstałych obiektów sportowych.

Uczniowie powitali zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak. Zaproszenie na uroczystość przyjął także Ryszard Dziadak – Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z wielkim szacunkiem powitaliśmy Patrycję Mielnicką – właścicielkę firmy Amstone – wykonawcę boiska szkolnego i siłowni plenerowej. Urząd Gminy Krasnosielc oprócz pana wójta reprezentowali radni gminni z przewodniczącą Rady Gminy Ewą Grabowską na czele. Na uroczystości obecna była Anna Kruk radna Gminy Krasnosielc i przewodnicząca Rady Rodziców. Powiat makowski reprezentował Dariusz Wierzbicki – wicestarosta makowski. Obecni byli także ks. Andrzej Kotarski – dziekan dekanatu Krasnosielc, ks. Leszek Kamiński – proboszcz parafii Drążdżewo i ks. Andrzej Groblewski, a także dyrektorzy placówek oświatowych i kultury z terenu naszej gminy, sołtysi z obwodu naszej szkoły i emerytowani nauczyciele szkoły w Drążdżewie.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi ksiądz Leszek Kamiński dokonał poświęcenia całego obiektu. Później głos zabrał gospodarz gminy Paweł Ruszczyński. Następnie przemówili pozostali zaproszeni goście. Wszyscy zgodnie podkreślali znaczenie sportu dla rozwoju młodzieży oraz składali gratulacje władzom gminy za zaangażowanie w budowę boiska. Podkreślili znaczenie motta „Sport to najlepsza droga do pokonania granic”.

Przybyli goście przekazali również w darze dla szkoły piłki do gry w piłkę nożną, ręczną siatkówkę ,koszykówkę, rękawice bramkarskie i pompony.

Później delegacje uczniów wraz z panią dyrektor, Barbarą Kluczek i nauczycielem wychowania fizycznego, panem Marcinem Gutowskim dokonali przyrzeczenia, że wszyscy będą współzawodniczyć w oparciu o poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji i uczestniczyć we wszystkich zawodach w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów. W rytm muzyki na boisko wbiegły dzieci ubrane w koszulki kół olimpijskich: czerwony, żółty, czarny, zielony, niebieski. Po krótkiej recytacji głównych haseł przewodnich sportowych miało miejsce wypuszczenie w powietrze balonów z helem. Następnie Wiktoria z klasy V piosenkę „Na pewnym placu”. Później obejrzeliśmy rytmiczny taniec w wykonaniu uczniów klasy IV „Toca toca”. Następnie odbyła się prezentacja dyscyplin sportowych. Uczniowie klasy V wykonali taniec „Czunga czanga”. Wysłuchaliśmy także piosenki: „Siatkówka” i z podziwem oglądaliśmy ćwiczenia sportowe naszych uczniów na materacach. Po rozwinięciu napisu „Dziękujemy” głos zabrała pani dyrektor, która to opowiedziała historię powstania boiska, dokonała podziękowań i wręczyła pamiątkowe dyplomy gościom.

Wyłożona została kronika szkoły gdzie zaproszeni goście dokonywali wpisów, które uwieczniły niecodzienną uroczystość.

Dla rodziców, uczniów i nauczycieli czekał grill z pieczonymi kiełbaskami. Był również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Na nowo otwartym boisku rozegrały się gry i zabawy sportowe dla dzieci oraz pierwsze mecze w piłkę nożną. Dzieci i rodzice chętnie korzystali również z nowo powstałej siłowni plenerowej.

Boisko i siłownia w Drążdżewie to kolejny krok w kierunku rozwoju infrastruktury sportowej w naszej gminie. Wspólny wysiłek władz gminnych i lokalnych działaczy sportowych zaowocował nowym pięknym wielofunkcyjnym obiektem, dzięki któremu mieszkańcy Drążdżewa oraz okolicznych miejscowości mają możliwość czynnego uprawiania sportu. Osiągane sukcesy sportowe z pewnością przyczynią się do szerzenia sportowych idei i tym samym do promocji gminy i jej mieszkańców.

Dziękujemy gościom za przybycie, otrzymane podarunki, a dzieciom życzymy wielu sukcesów sportowych.

Społeczność PSP w Drążdżewie

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »