Nasi przyjaciele z Irlandii

Irlandia to piękny i ciekawy kraj, który warto bliżej poznać, szczególnie jeśli ma się tam przyjaciół, tak jak Biblioteka Szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Amelinie, która nawiązała współpracę z irlandzką firmą J.C. Walsh & sons ltd. Firma podarowała bibliotece paczkę upominkową, przeznaczoną na nagrody dla uczniów. Biblioteka we współpracy z nauczycielką języków obcych Anną Wosiak zorganizowały dla uczniów konkursy dotyczące Irlandii.

Przedszkole i zerówka uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, podczas której dzieci dowiedziały się kilku faktów o Irlandii oraz poznały najciekawsze irlandzkie legendy. Dzieci chętnie wysłuchały opowieści o Leprechaunach oraz o Grobli Olbrzyma. Leprechauny, to irlandzkie skrzaty, które, w przeciwieństwie do naszych rodzimych krasnoludków preferujących kolor czerwony, zawsze ubierają się na zielono. Wzrostem nie przekraczają trzech stóp i potrafią być bardzo złośliwe. Ulubionym zajęciem tych skrzatów jest zabawa oraz palenie fajki, nie odmówią też wypicia czegoś mocniejszego. Przede wszystkim jednak Leprechauny strzegą skarbu ukrytego na końcu tęczy i niechętnie dzielą się swoją tajemnicą. Zadaniem przedszkolaków i uczniów zerówki było jak najładniejsze pokolorowanie lub wyklejenie wizerunku Leprechauna. Wszystkie dzieci włożyły dużo pracy w wykonanie konkursowego zadania, dlatego komisja nie wyłoniła zwycięzców, a nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu w tej kategorii wiekowej.

Uczniowie klas II – III mieli za zadanie samodzielnie wykonać pocztówkę z Irlandii. Prace konkursowe były bardzo ciekawe i staranne, a uczestnicy wykazali się zarówno zdolnościami plastycznymi jak też dobrą znajomością irlandzkich symboli. Pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej zdobył Szymon Morawski, drugie Patrycja Grabowska, natomiast trzecie Dominika Orzoł.

Klasy IV-VI sprawdziły się w teście o Irlandii. Największą wiedzą wykazała się Oliwia Mroczkowska, która zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyła Karolina Mizerek, trzecie Julia Mroczkowska i Wiktoria Lis.

Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia i oczywiście wzbogacili swoją wiedzę o Irlandii.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »