Publiczna Szkoła Podstawowa w Krasnosielcu laureatem II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego

Miło nam się pochwalić, iż nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów II Edycji Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy”. Konkurs objęty jest patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz REBA Organizacja Odzysku S.A.- spółki wyspecjalizowanej w odzysku zużytych baterii i akumulatorów przenośnych. Konkurs polegał na zbiórce zużytych baterii. Podstawą do otrzymania nagrody była największa masa zebranych baterii. Braliśmy w nim udział w obu edycjach. Pracowaliśmy jak mróweczki, cierpliwie przynosząc do szkoły zużyte baterie, ważąc je i pakując. Udało nam się zebrać ponad pół tony baterii i akumulatorów. Znaleźliśmy się w gronie laureatów – 50-ciu szkół podstawowych w Polsce – na zaszczytnym 24 miejscu! Nagrodą w konkursie jest sprzęt sportowy. W zestawie otrzymaliśmy piłki do siatkówki i koszykówki, rakietki i piłeczki do tenisa stołowego, frisbee, skakankę, szachy. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły jest Małgorzata Czarnecka, pod której kierunkiem zbiórką baterii zajmuje się Samorząd Uczniowski. Na bieżąco informuje uczniów o przebiegu zbiórki i zachęca do udziału całą społeczność szkolną. Bo udział w konkursie to nie tylko chęć zdobywania nagród i zdrowa rywalizacja. To także dobrze spełniony obowiązek wobec naszego naturalnego otoczenia. To wyrabianie właściwych nawyków a także integrowanie się dla wspólnego celu. BRAWO MY!

M. Czarnecka

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »