„Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja czytania

Uczniowie Zespołu Szkół w Krasnosielcu 2 czerwca o godzinie 1000 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytania w jednym momencie- „Jak nie czytam, jak czytam”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji była redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. W tym roku odbyła się po raz drugi.
Miała ona na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Młodzi chcieli pokazać dorosłym, że czytanie jest dla nich czymś naturalnym. Do akcji masowego czytania uczniowie przystąpili z ogromnym entuzjazmem. Czytali to na co mieli ochotę. Czytaliśmy w bibliotece, salach lekcyjnych, na korytarzu, klatce schodowej, boisku. Klasy najmłodsze wraz z paniami na swoim szkolnym holu. Gimnazjaliści korzystając z pięknej, słonecznej, czerwcowej pogody postanowili czytać przed budynkiem szkoły. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do zabawy z książkami układając z nich wyraz „czytam”. Ułożyły je także jedna na drugiej tworząc kolorową piramidę. Do naszej akcji włączyła się też IV grupa przedszkolaków, których wychowawczynią jest p. Anna Daliga. Dzieci z ogromną ciekawością słuchały bajek czytanych przez p. Marzennę Sierak.
Wydarzenie miało na celu pokazanie nieczytającym uczniom, że sięganie po książkę i czytanie to zjawisko powszechne wśród ich rówieśników. Czytający uczniowie przyczynili się do ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie.

M. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »