Wycieczka przedszkolaków do Płocka

31 maja 2017 przedszkolaki z Drążdżewa pod opieką wychowawców i pozostałych opiekunów udały się na wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem wyjazdu było Centrum Zabaw Happy Park – idealne miejsce do aktywnego spędzenia radosnych i niezapomnianych chwil w bajkowej scenerii. Nasi najmłodsi mieli okazję aktywnie i zdrowo spożytkować pokłady nieskończonej energii, ćwicząc umiejętności manualne jak również koordynację wzrokowo-ruchową i integrację z rówieśnikami. Przedszkolaki miały do dyspozycji ogromną przestrzeń, na której umieszczono wiele różnorodnych atrakcji, które z pewnością trafiły w upodobania każdego dziecka i wywołały uśmiech na twarzy oraz niezapomniane przeżycia. Kolejnym punktem naszej wycieczki był długo wyczekiwany przez wszystkich uczestników – Płocki Ogród Zoologiczny. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik, która przedstawiła dzieciom w Ogrodzie zwierzęta i odpowiadała na wszelkie pytania i wątpliwości. Dzieci były zachwycone widokiem zwierząt. Ogromną radość wśród dzieci wywołał pobyt w MINI ZOO, gdyż przedszkolaki miały możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi. Ogród zoologiczny to ważne miejsce w edukacji przyrodniczej dzieci. Jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną formą zajęć z edukacji przyrodniczej. Na koniec wyjazdu udaliśmy się na ciepły obiad, dzieci z apetytem zjadły zupę pomidorową i naleśniki z serem. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory, wszyscy wzajemnie dzielili się wrażeniami z wycieczki.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »