Byliśmy nad morzem…

W dniach od 1 do 2 czerwca 2017r. 47 uczniów klas IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu uczestniczyło w wycieczce krajoznawczej do Trójmiasta. Opiekę nad młodymi turystami sprawowali wychowawczynie –Justyna Oleksy i Anna Chodkowska oraz przedstawiciele rodziców –Agnieszka Koterwas i Ewa Mamińska. Dwudniowy wyjazd miał za zadanie zapoznać uczniów z historią i zabytkami Trójmiasta – Gdańska, Gdyni i Sopotu, podziwianie przyrody nadmorskiej oraz zintegrowanie dzieci z klas trzecich. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Westerplatte, gdzie 1 września 1939 roku rozegrała się bitwa rozpoczynająca II wojnę światową. Następnie uczniowie udali się w rejs statkiem wycieczkowym „Lew” do Gdańska. Tam młodzi turyści zwiedzili Statek Muzeum „Sołdek”, a potem historyczną część Gdańska – spacerowali Drogą Królewską. Zwiedzili Ratusz Głównego Miasta, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia NMP z wejściem na wysoką wieżę widokową, z której mogli podziwiać panoramę Gdańska i okolic. Widzieli też Bramę Żuraw, czyli dźwig portowy w Gdańsku, usadowiony pomiędzy wieżami Bramy Szerokiej nad Motławą. Przechodzili pod Bramą Złotą, Zieloną i Świętojańską. Spacerując po Długim Targu podziwiali Dom Uphagena z XVIIIw., rajcy gdańskiego, który zabronił spadkobiercom kamienicy dokonywać zmian w wystroju jej wnętrza. Wieczorem uczniów czekała kolejna atrakcja -pobyt na plaży i ucieczka przed wielkimi falami. Zobaczyli prawdziwe morze z jego przypływami i odpływami, posłuchali szumu morskich fal i podziwiali przepiękny zachód słońca. Drugiego dnia z samego rana uczestnicy wycieczki odwiedzili Gdyńskie Akwarium, w którym obejrzeli bogactwo życia wodnego i wielość barw wodnych stworzeń, potem zwiedzili Okręt Wojenny „Błyskawica” –najsłynniejszy polski niszczyciel z czasów II wojny światowej. Przed odjazdem do domu jeszcze raz uczniowie wybrali się na plażę, tym razem odbyli pieszą wycieczkę wzdłuż wybrzeża od klifu w Orłowie do Sopotu. Po drodze obejrzeli kutry rybackie, pospacerowali po orłowskim molo, zbierali muszle i bursztyny, bawili się w nadmorskim piasku. W Sopocie odbyli spacer słynnym „Monciakiem”, którym dotarli m.in. do „Krzywego Domku”, zjedli posiłek w barze „Bursztyn”, kupili pamiątki i pełni niezwykłych wspomnień wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »