Gminno – Parafialny Dzień Dziecka

W niedzielę 11 czerwca 2017 r. po raz kolejny obchodzono Dzień Dziecka w Gminie Krasnosielc. W tym roku były to gminno – parafialne obchody międzynarodowego dnia najmłodszych. Pogoda była wymarzona, słońce nie schowało się nawet na chwilę.
Wszystkie dzieci, a było ich ponad 220, zostały powitane przez Wójta Gminy Krasnosielc – Pawła Ruszczyńskiego oraz Księdza Dziekana, Proboszcza Parafii Krasnosielc – Andrzeja Kotarskiego, którzy złożyli dzieciom życzenia: dużo radości, samych szóstek w szkole oraz bezpiecznych wakacji. Za moment, ku wielkiemu zaskoczeniu, to Paweł Ruszczyński otrzymał życzenia od dzieci. „Pan także niedawno był dzieckiem, a dziś kończy 40 lat i my także składamy Panu najlepsze życzenia” – powiedziała dziewczynka wręczając Wójtowi bukiet balonowych kwiatów oraz kartę urodzinową z podpisami wszystkich dzieci obecnych na imprezie. W gronie dorosłych gości był również Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak, który zorganizował konkurs dotyczący przepisów ruchu drogowego. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tej dziedzinie. Nagrodę główną
w postaci roweru otrzymał Kamil Stolarczyk z Krasnosielca. Były również nagrody pocieszenia: opaski odblaskowe i breloczki niezbędne do bezpiecznego poruszania się po jezdni. Dzięki uprzejmości Mirosława Augustyniaka, dzieci obecne na naszym niedzielnym spotkaniu, mogły spróbować swoich sił podczas ekstremalnego przejazdu rowerem po specjalnie zaprojektowanym torze przeszkód – oczywiście z kaskiem na głowie.
Kolejną atrakcją niedzielnego popołudnia były występy taneczne. Wszyscy podziwiali zwinne i utalentowane dzieciaki. Z wielką dumą całe rodziny, a w szczególności rodzice i dziadkowie patrzyli na swoje pociechy. Zaprezentowane układy choreograficzne przygotowywane były pod czujnym okiem Agnieszki Gałązki.
Ponadto było mnóstwo gier, konkursów, konkurencji sportowych, mega bańki mydlane i malowanie twarzy, a to wszystko za sprawą pracowników GOK oraz wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Krasnosielca. Dzieci dodatkowo otrzymały słodycze, popcorn, talony na lody oraz kupony rabatowe na jazdę konną w Stajni MARGO.
Przez całe popołudnie nasze pociechy mogły korzystać nieodpłatnie z dwóch dmuchanych zjeżdżalni, przyczepy eldorado, klockolandii oraz jazdy konnej.
Cześć nagród i upominków ufundowali sponsorzy z terenu naszej gminy, za co w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »