Dzień Rodziny w Krasnosielcu

W piątek, 9 czerwca 2017 roku w Przedszkolu w Krasnosielcu odbył się Dzień Rodziny. Słoneczna pogoda i zapach pieczonych kiełbasek witały przybyłych gości. Najpierw jednak wszyscy zebrali się pod sceną aby podziwiać występy swoich pociech. Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, budząc zachwyt w oczach najbliższych. Po występach mali artyści wręczyli rodzicom wcześniej przygotowane upominki i w ten oto sposób rozpoczął się radosny piknik na naszym przedszkolnym ogródku. Wspólny poczęstunek przy grillu, słodka wata cukrowa i lody były wstępem do tego pełnego niespodzianek dnia. Gościnnie odwiedziły nas również wolontariuszki z pobliskich szkół, które bardzo się starały aby rozbawić wszystkie dzieci. Przedszkolacy mieli okazję przypomnieć sobie jak wygląda taniec „Makarena”, a także spróbować swoich sił w przeciąganiu liny. To był wspaniały dzień! Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Katarzyna Radomska

Również 9 czerwca 2017 r. pięknie udekorowana sala gimnastyczna Zespołu Szkół przy ulicy Ogrodowej zapełniła się po brzegi zaproszonymi gośćmi. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością rodzice uczniów oraz Sekretarz Urzędu Gminy w Krasnosielcu –  p. Grażyna Rogala oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Krasnosielcu.
Dzieci pod kierunkiem nauczycieli przygotowały montaż słowno – muzyczny oraz pokaz tańca. Piękna recytacja wierszy oraz piosenki i tańce wywołały niejedną łezkę w oku wzruszonych mam, tatusiów i zaproszonych gości.
Po tylu wzruszeniach wywołanych recytacją pięknej poezji poświęconej rodzicom, wartościom rodzinnym i wysłuchaniu piosenek nadszedł czas na odrobinę ruchu. Zadbali o to uczniowie klas drugich naszego Gimnazjum. Przygotowali dla naszych najmłodszych uczniów i ich rodziców pod kierunkiem pani Agnieszki Gałązki – gry i zabawy ruchowe, w ramach projektu edukacyjnego z wychowania fizycznego.
Uczniowie przygotowali: taniec dla wszystkich uczniów do piosenki Chocolate, następnie taniec wymagający skupienia i uwagi przy którym mamy i córki tańczyły z balonikami.
Z kolei synowie i ojcowie mieli możliwość sprawdzenia się w celności strzałów do bramki / rzuty karne/. Potem było przeciąganie liny dzieci z rodzicami. Zakończeniem części sportowej był wspólny taniec do piosenki Makarena dzieci i rodziców. Każde dziecko w nagrodę za wspólną zabawę otrzymało od uczniów gimnazjum słodki prezent oraz własnoręcznie wykonane podium, które z pewnością będzie wykorzystywane podczas zawodów i różnorakich konkursów. Całość uroczystości zakończył krakowiak zatańczony przez uczniów klas I – III.
Dla zaproszonych gości nauczyciele przy współpracy trójek klasowych przygotowali słodki poczęstunek. Rodzice mieli też okazję wziąć udział w kilku zabawach przy muzyce razem ze swoimi pociechami. Każdy uczeń przygotował prezent niespodziankę dla swoich rodziców.

Andrzej Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »