Wycieczka do Trójmiasta

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rakach uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Podczas trzydniowego pobytu nad Morzem Bałtyckim, odwiedzili wiele interesujących miejsc. W pierwszym dniu zwiedzili Gdańsk. Długi Targ – reprezentacyjny plac w Gdańsku, Fontanna Neptuna oraz Dwór Artusa. Kolejnym punktem był spacer po Sopockim Molo, które jest wizytówką miasta oraz jednym z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno – imprezowych. Podczas drugiego dnia odwiedzili Gdyńskie Oceanarium, gdzie można zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z rożnych kontynentów świata. Niesamowitych wrażeń dostarczyło dzieciom zwiedzanie ORP Błyskawica – polskiego niszczyciela, jednego z dwóch zbudowanych okrętów typu Grom, wprowadzonego do służby w Marynarce Wojennej w 1937 r. Następnie spacerowym krokiem udali się w stronę autokaru zwiedzając jednocześnie Skwer Kościuszki. We Władysławowie zachwycali się najcenniejszymi, najładniejszymi i najciekawszymi owadami i motylami z całego świata w Muzeum Motyli. Przespacerowali się Aleją Sportu oraz nadmorską plażą, obserwując piękne rozfalowane morze. W trzecim dniu dzieci odwiedziły latarnię morską w Rozewiu, następnie przejechały do Malborka, aby zwiedzić Zamek – pomnik kunsztu średniowiecznych budowniczych. Monumentalna gotycka budowla do dziś zdumiewa i zachwyca surowością kształtów, chłodem zamkowych sal, tajemniczością przejść , głębokością fos i rozpiętością grubych murów obronnych. Wycieczka była bardzo interesująca i udana. Wszyscy wrócili radośni i wypoczęci.

Magdalena Janowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »