Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W dniu 23 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16. Na początku Pan Dyrektor Andrzej Maluchnik powitał wszystkich, podziękował za trud całorocznej pracy i życzył dobrych wakacji. Dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły dzień rozdania świadectw jest dniem radości i nagrodą za solidną pracę. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców pan Zbigniew Żebrowski, podziękował nauczycielom za trud wkładany w naukę i wychowanie dzieci, życzył także wszystkim dobrych, pełnych wypoczynku wakacji, a także poznawania ciekawych miejsc i ludzi podczas wakacji. Pan Żebrowski podziękował także za pracę przez dwie kadencje w Radzie Rodziców pani Ewie Załęskiej.

Pani dyrektor Anna Kardaś dokonała podsumowania roku szkolnego. Przedstawiła uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu oraz laureatów konkursów.

W roku szkolnym 2016/17 do Publicznej szkoły Podstawowej uczęszczało 210 uczniów. Za wysokie wyniki w nauce wychowawcy klas I – III wyróżnili 42 uczniów. W klasach IV – VI średnią stopni co najmniej 4,75 oraz przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania otrzymało 38 uczniów. Najwyższą średnią na koniec roku szkolnego uzyskała klasa IV – 4,6. Najwyższą średnią stopni w szkole uzyskała uczennica klasy IV b Amelia Sierak – 5,67. Do ścisłej czołówki szkoły należą poza nią następujący uczniowie:

1. Amelia Sierak kl. IV b – 5,67

2. Ewa Gałązka kl. IV a – 5,58

3. Maria Kaczorek kl. V b – 5,50

4. Julia Chełchowska kl. VI b – 5,42

5. Zuzanna Kosińska kl. IV a – 5,33

Wiktoria Perzanowska kl. V a – 5,33

Małgorzata Kossakowska kl. V b – 5,33

Mateusz Wróblewski kl. VI a – 5,33

Roksana Kowalczyk kl. VI b – 5,33

6. Łucja Sendal kl. IV a – 5,25

Bartosz Grabowski kl. IV b – 5,25

Zuzanna Załęska kl. V a – 5,25

Weronika Wronowska kl. V b – 5,25

Nasi uczniowie reprezentowali naszą Szkołę w konkursach przedmiotowych i zajmowali bardzo dobre miejsca.

 • Konkurs polonistyczny organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty – Julia Łada z klasy VI – otrzymała tytuł finalisty.

 • Ogólnopolski konkurs polonistyczny Z poprawną polszczyzną na co dzień – Aleksandra Kuprajtys z klasy IV a – wyróżnienie.

 • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny sukces odniosły następujący uczniowie: Piotr Rozicki uczeń klasy II b – wyróżnienie, Wiktoria Perzanowska uczennica klasy V a – wyróżnienie.

 • Warszawska syrenka (etap powiatowy) Dominika Grzymek z klasy VI b – wyróżnienie.

 • Powiatowy konkurs recytatorski Jesień; Oliwia Piórecka klasa V a – I miejsce, Łucja Sendal z klasy IV a – wyróżnienie, Maria Kaczorek z klasy V b – wyróżnienie.

 • Powiatowy Konkurs piosenki anglojęzycznej Power of Love : Oliwia Piórecka z klasy V a – I miejsce, Zuzanna Załęska z klasy V a – II miejsce.

 • Powiatowy Festiwal Muzyki w Różanie: Oliwia Piórecka z klasy V a – I miejsce.

 • Gminny Konkurs Biblioteka i jej skarby: Natalia Rawa z klasy III b – II miejsce, Ewa Gałązka z klasy IV a – wyróżnienie, Michalina Mamińska z klasy III b – wyróżnienie.

 • IX Gminny Konkurs Czytelniczy Okładka mojej ulubionej książki : Aleksandra Kuprajtys klasa IV a – I miejsce, Magdalena Sobocińska z klasy V b I miejsce, Weronika Wronowska z klasy V b – I miejsce, Oliwia Piórecka z klasy V a – II miejsce, Amelia Sierak z klasy IV b – III miejsce, Ewa Gałązka z klasy IV a – wyróżnienie.

 • Powiatowe biegi przełajowe: Wiktoria Maciejewska z klasy VI a – IV miejsce, Anna Lewandowska z klasy VI b – XIII miejsce.

 • Sztafetowe biegi przełajowe (powiat) – I miejsce dziewcząt.

 • Piłka ręczna dziewcząt: II miejsce w powiecie.

 • Piłka siatkowa dziewcząt: II miejsce w powiecie,

 • Piłka ręczna dziewcząt – II miejsce w powiecie.

 • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej (unihokej chłopców) – III miejsce.

Pan wójt Gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński jak co roku przyznał Stypendium Wójta Gminy. Tegorocznym stypendystą została uczennica klasy VI a Julia Łada, uczennica jest finalistką konkursu polonistycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W dalszej części uroczystości wręczone zostały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Po tych danych statystycznych dotyczących osiągnięć naszych uczniów nadszedł czas na popisy artystyczne. Klasa VI a wraz ze swoją wychowawczynią panią W. Kuprajtys przedstawili pogodną część artystyczną wprowadzającą wszystkich zebranych w wakacyjny klimat.

Później odbywały się spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.

A. Sierak

***

Również 23 czerwca 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edwarda Rolskiego w Drążdżewie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. W naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym o godz. 8.30 przez ks. proboszcza Leszka Kamińskiego w intencji uczniów, nauczycieli pracowników oraz rodziców. Ksiądz proboszcz wspomniał również o przypadającej w tym roku akurat w dniu 23 czerwca – Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Powiedział, iż niezwykle rzadko zdarza się, aby te dwie uroczystości wypadały w tym samym dniu. Dzieci otrzymały specjalne, indywidualne błogosławieństwo z rąk ks. proboszcza oraz ks. kanonika Andrzeja Groblewskiego.

Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie o godz. 10.00 na sali gimnastycznej nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Atmosfera była bardzo podniosła, ponieważ swoją obecnością zaszczycili nas goście: ksiądz Leszek Kamiński, przewodnicząca Rady Rodziców i Radna Gminy Krasnosielc – pani Anna Kruk, nauczyciele, pani dyrektor Barbara Kluczek, rodzice, pracownicy oraz oczywiście uczniowie klas I –VI. Po powitaniu, odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły, a następnie pani dyrektor podsumowała pracę szkoły w minionym roku, szkolnym. Ze względu na reformę edukacji w tym roku szkolnym nie było absolwentów szkół podstawowych. Szóstoklasiści będą kontynuować naukę od września 2017 r w klasie siódmej. W dalszej części uroczystości świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie klas IV – VI. Były również nagrody za najlepsze wyniki w nauce, czytelnictwo, stuprocentową frekwencję. Pani dyrektor zwróciła uwagę na sukces uczennicy Weroniki Zadrożnej, która otrzymała w czwartek 22 czerwca 2017 r z rąk pana wójta, Pawła Ruszczyńskiego stypendium za osiągnięcia sportowe. W imieniu rodziców głos zabrała pani Anna Kruk, która wszystkim złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się wakacji. Pani dyrektor dziękowała również rodzicom za życzliwą współpracę w minionym roku szkolnym i wręczała im pamiątkowe dyplomy.

Wszyscy uczniowie klasy czwartej otrzymali długo wyczekiwane karty rowerową. Do egzaminy, który odbył w końcu czerwca, przygotowywali się przez cały rok. Gratulujemy im i życzymy bezpiecznej jazdy na swoich jednośladach.

Obejrzeliśmy również krótką część artystyczną w wykonaniu uczniów .

Na koniec pani dyrektor w imieniu własnym i pana Wójta Pawła Ruszczyńskiego, życzyła wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji, a uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal na ostatnią w tym roku szkolnym lekcję, połączoną z odbiorem świadectw.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »