Zakończenie roku przedszkolnego 2016/2017

22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny tj. nasze wspólne zabawy ale też ciężką pracę. Na wstępie uroczystości przybyłych rodziców, wychowawców a przede wszystkim dzieci powitała pani dyrektor Anna Godlewska. Niespodzianką dla wszystkich i jak się potem okazało świetną zabawą było przedstawienie przygotowane przez rodziców pt. ,,Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”. Występ się bardzo podobał rodzicom i dostarczył dużo radości dzieciom. Następnie dzieci wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, pachnące plażą i morzem piosenki. Dzieci opowiedziały również w wierszach o swej niełatwej przedszkolnej codzienności.

Na zakończenie wychowankowie kończący edukację w przedszkolu otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola i pamiątkowe książki oraz życzenia sukcesów w szkole i wspaniałych wakacyjnych przeżyć.

Katarzyna Radomska

***

Również 22 czerwca 2017 roku „Słoneczka” z Drążdżewa zakończyły edukację przedszkolną. Osiemnaście osób w przyszłym roku szkolnym rozpocznie naukę w pierwszej klasie. Elegancko ubrani, z żółtymi biretami na głowach, przedszkolaki zaprezentowały tego dnia swój ostatni występ artystyczny. Był taniec, wiersze i piosenki. Wesoło, ale też ze smutkiem i łezką w oku żegnały się ze swoją wychowawczynią. Dziękowały pani dyrektor za cierpliwość i przepraszały za swoje psoty. Paniom z kuchni dziękowały za obiady „pyszne, zdrowe i kolorowe”. Pani intendentce za to, że zawsze dbała, by „przedszkolna dziatwa głodu nie zaznała”. Pani od logopedii, że pięknie mówić uczyła. Pani z biblioteki za bajki i bajeczki. Dziękowały przede wszystkim swoim rodzicom za cierpliwość i umiejętność rozwiązywania konfliktów. Żegnały się ze swoją salą i młodszymi kolegami i koleżankami. Młodsze dzieci życzyły absolwentom powodzenia w szkole i zapraszały do odwiedzin w przyszłym roku. Pani dyrektor przedstawiła osiągnięcia i wydarzenia z życia przedszkolaków, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w prace przedszkola oraz życzyła wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom zdrowych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. W imieniu rodziców głos zabrała pani Magdalena Romanowska. Dziękowała nauczycielom za opiekę i wychowanie. Po otrzymaniu dyplomów i maskotek, z życzeniami od swojej pani przedszkolaki opuściły przedszkolne mury, aby udać się na zasłużone wakacje. Podczas tej uroczystości „było trochę śmiechu, było trochę łez, ale się nie martwcie, bo w życiu już tak jest. Coś się zaczęło, coś się skończyło, najważniejsze, że zawsze nam dobrze było”.

Alicja Mizerek

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »