Teatrzyk profilaktyczny w Drążdżewie

W piątek 15 września 2017 r. Szkołę Podstawową w Drążdżewie odwiedzili aktorzy z Teatru „Amuzado” z Krakowa. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Hipcio Flipcio”.

Głównym bohaterem przedstawienia był przemiły, ogromny i sympatyczny hipopotam o imieniu Hipcio Flipcio. Zwierzak ten miał wielki problem, gdyż niegrzeczna żyrafa cały czas śmiała się z hipopotamka, dokuczała mu i nazywała grubasem. Żyrafa przechwala się cały czas, pokazywała czego to ona nie potrafi, jednym słowem była nieznośna. A biedny hipopotam nie wiedział co z tym fantem począć. Ale jak to w życiu bywa problem sam się rozwiązał, żyrafa wybierała się na bal zwierząt i pewna była, że Flipcio na pewno nie pójdzie, bo w nic się nie zmieści. Okazało się jednak, ze sympatyczny hipopotam wyglądał pięknie, a do tego pięknie tańczył walca i macarenę. A żyrafa miała w tej kwestii dwie lewe nogi.

Teatrzyk ten poruszał jeden z ważnych problemów, jakim jest zwracanie uwagi na to jak kto wygląda, a nie kim jest. W każdym jest coś dobrego i trzeba to odkryć. Główni bohaterowie spektaklu, Hipcio Flipcio, Zebra i Żyrafa, w ciekawy i zabawny sposób pokazali dzieciom jak należy dbać o kondycję i sylwetkę a także, że w każdym z nas jest coś dobrego i trzeba to jedynie odkryć. Uczniowie dowiedzieli się od afrykańskich zwierząt jak wielką krzywdę może przynieść wyśmiewanie i dokuczanie innym.

Poprzez muzykę, piosenki i dowcipne sytuacje aktorzy starali się pokazać dzieciom problem, który dotyczyć może każdego z nas oraz sposób jego rozwiązania. Spektakl był pouczający dla tych, którzy lubią się śmiać z innych, ale także dla tych, którzy stają się obiektem wyśmiewania, wyszydzania. Zachęcał do wyboru dobrych i właściwych zachowań. Podczas przedstawienia był też czas na zabawę i ćwiczenia gimnastyczne.

Przedstawienie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Na twarzach dzieci gościł uśmiech.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »