Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

W ramach tej kampanii w dniu 27.09.2017 r. Szkole Podstawowej w Krasnosielcu przedstawiciele ostrołęckiego WORD-u spotkali się z uczniami klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi przepisami dotyczącymi poruszania się po drogach. Dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie przekraczać jezdnię i jak zadbać o widoczność po zapadnięciu zmroku.

W czasie spotkania każde dziecko otrzymało komplet elementów odblaskowych opaska i zawieszki odblaskowe .

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »