Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 2 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Rakch po raz drugi odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja, w której uczestniczyło kilka tysięcy szkół, ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tego prostego rachunku. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić zaległości.

W tym dniu podczas lekcji matematyki uczniowie klas III-VI odpowiadali na pytania z tabliczki mnożenia, wykonując przy tym różne ćwiczenia zręcznościowe i gimnastyczne. Następnie w każdej klasie został przeprowadzony test, na podstawie którego wyłonieni zostali Klasowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia. Najlepszy  uczestnik z każdej klasy otrzymał dyplom i szczególnie słodki medal.
Warto odnotować, że  mistrzami tabliczki mnożenia w poszczególnych klasach okazali się:
– Bartek Grabowski klasa III
– Karolina Franczak klasa IV
– Karol Olkowski klasa V.
Wszystkim Mistrzom gratuluję!

Marzena Nowak

Zapraszamy do galerii

 

 

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »