Warsztaty z ratownikiem medycznym w Szkole Podstawowej w Rakach

3 października 2017 roku w ramach Szkolnego Tygodnia dla Bezpieczeństwa, razem z ratownikiem medycznym panem Mateuszem Zduniakiem ćwiczyliśmy jak wzywać i udzielać pierwszej pomocy. Uczniowie przyglądali  się uważnie jak pan Mateusz sprawdza oddech, układa poszkodowanego w pozycji bocznej i jak na fantomie wykonuje resuscytację. Potem wszyscy chętni mieli okazję przećwiczyć swoje umiejętności na fantomie samodzielnie robiąc 2 oddechy i 30 ucisków. Były to tylko ćwiczenia, ale cały czas nad poprawnością reanimacji czuwał pan Mateusz i pilnował, żeby wszystko przebiegało prawidłowo. Po kilku próbach nie wydawało się to już takie przerażające i trudne.  Nasz gość tłumaczył również jak zachować się w innych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy takich jak atak epileptyczny czy zadławienie. Dzięki tej wizycie dzieci już wiedzą, jak wiele zależy od udzielenia pierwszej pomocy i jakie podjąć działania do chwili przybycia karetki pogotowia ratunkowego.

Dziękujemy Panu Mateuszowi za profesjonalne warsztaty.

Marzena Nowak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »