Kino sferyczne u krasnosielckich przedszkolaków

6 października nasze przedszkolaki obejrzały kolejną projekcję filmową w kinie sferycznym. Jest to ciekawa forma kształcenia, nie tylko dla dzieci. Tym razem obejrzały film pt. ,,Polaris – kosmiczna łódź podwodna i tajemnica polarnej nocy”. To mądry i piękny film, który przez wciągającą historię wprowadza pojęcie ruchu obrotowego Ziemi, poznaje z różnymi rodzajami ciał kosmicznych i wprowadza najważniejsze elementy metody naukowej. Bohaterzy – pingwin i niedźwiedź polarny zwykle nie mają szansy się spotkać , jednak w filmie ,,Polaris” poznajemy ich razem. Ciekawy życia pingwin – podróżnik James przybywa z Bieguna Południowego na Północny. Tu poznaje niedźwiedzia Władimira, z którym się zaprzyjaźnia. Przyjaciele postanawiają wspólnie rozwikłać pewną zagadkę. Niczym prawdziwi naukowcy stawiają pytania , hipotezy i sprawdzają je, obserwując różne zjawiska. Naukowa przygoda prowadzi ich do budowy obserwatorium i statku kosmicznego. Obserwując z kosmosu Ziemię, Marsa i Saturna poznają sekrety planet, ich podobieństwa i różnice.

Dzieci były zachwycone obejrzanym filmem i niechętnie opuszczały czarodziejską kopułę.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną projekcje filmów w kinie sferycznym.

Anna Godlewska

  

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »