Wieczór z Warnerami – 90 rocznica emisji pierwszego filmu dźwiękowego pt. „The Jazz Singer”

6 października 2017 roku minęła 90 rocznica emisji pierwszego filmu dźwiękowego pt. „The Jazz Singer” wyprodukowanego przez wytwórnię Warner Brothers. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu odbyło się spotkanie kulturalne pn. „Wieczór z Warnerami”.

Już na początku wieczoru wszystkich zebranych gości uroczyście powitał Wójt Gminy – Paweł Ruszczyński. Pokrótce przypominając historię rodziny Warnerów i ich pochodzenia, następnie odczytał list nadesłany od wnuczki Harrego Warnera – Cass Warner Sperling.

W kolejnej części spotkania została przedstawiona krótka lekcja historii przygotowana przez młodzież pod przewodnictwem Pani Agnieszki Radomskiej. Dziewczęta w swym wystąpieniu przypominały jak wielu Żydów na przełomie XVIII i XIX wieku zamieszkiwało okolice Krasnosielca. Przytoczone zostały również wspomnienia mieszkańców naszej gminy, opowiadające o tych trudnych czasach zarówno dla ludności żydowskiej jak również dla Polaków.

Na koniec spotkania wyświetlony został film pt. „The Brothers Warner”, wyreżyserowany przez Cass Warner Sperling. Był on krótką opowieścią o losach czterech braci ich sukcesach
i porażkach. Uczestnicy mieli również możliwość obejrzenia wystawy zdjęć rodziny Warnerów przedstawiających również powstawanie wytwórni filmowej – nadesłanych przez wnuczkę Jacka Warnera – Anny Terrail.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »