Warsztaty mydlarskie

17 października w naszym przedszkolu w Krasnosielcu odbyły się warsztaty mydlarskie. Była to okazja stworzenia małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki” jakim są mydełka glicerynowe. Dzieci dowiedziały się z jakich substancji składa się mydło, którego używamy każdego dnia oraz co należy do niego dodać aby miało piękny zapach i kolor. Samodzielnie stworzyły kolorowe i pachnące mydełka w różnych kształtach, o bajecznych zapachach jak np. guma balonowa czy kokos. Warsztaty takie wpływają na rozwój wyobraźni oraz zmysłu estetycznego, uczą jak łączyć ze sobą kolory i tworzyć przyjemne kompozycje zapachowe. Jest to nie tylko super zabawa, ale także mini lekcja chemii. Własnoręcznie zrobione mydełka dzieci pięknie zapakowały i zabrały do domu.

I. Chełchowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »