Pasowanie na Przedszkolaka

25 października 2017, to szczególny dzień dla najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego „Sówki” w Szkole Podstawowej w Drążdżewie. O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Na początku pani dyrektor Barbara Kluczek powitała zebranych gości oraz zaprosiła wyczekiwanych przedszkolaków do występów. Po tych słowach dzieci w odświętnych strojach w tle muzyki „Do przedszkola idzie maluch” pojawiły się na sali gimnastycznej. „Sówki” recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, zaprezentowały układ taneczny oraz zmagały się z zadaniami, które przygotowała dla nich pani wychowawczyni Alicja Mizerek. Po zdanym teście przez dzieci nadszedł czas na rodziców, którzy również wykazali się wszechstronnymi umiejętnościami oraz złożyli ślubowanie. Rodzice w obecności dzieci przyrzekali być najlepszym rodzicem na świecie, to znaczy skarcić, gdy na to zasłużą, ale też i wskazywać ścieżki, po których kroczyć mają ich dzieci. Następnie przedszkolaki złożyły ślubowanie, a pani dyrektor olbrzymim ołówkiem dokonała ich pasowania. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal na dobry początek wspólnych lat edukacji przedszkolnej. Tego dnia dzieci były pełne entuzjazmu i dumy, ponieważ był to ich pierwszy tak ważny występ. Po części artystycznej przedszkolaki udały się do swojej sali, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców, za co bardzo im dziękujemy. Był to dzień pełen emocji, ale również radości i spełnienia wyczekiwanych chwil.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »