Pamiętamy o naszych zmarłych…

Tego roku pod koniec października, podobnie jak w latach ubiegłych, przedstawiciele społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu odwiedzili lokalny cmentarz. Przed dniem Wszystkich Świętych klasy V b i VI b zadbały o mogiły byłych pracowników naszej szkoły. Zaopatrzeni w grabie, worki na opadłe liście, szczotki i ciepłą wodę z płynem pod okiem naszej pani woźnej- Barbary Brejnak i nauczycielek Wandy Dziąba i Małgorzaty Czarneckiej z zapałem porządkowały mogiły oraz tereny wokół nich. Również w tym roku otoczyliśmy życzliwą pamięcią grób p. Ireny Granuszewskiej – nauczycielki przedszkola, byłego woźnego p. Ludwika Morawskiego i szkolnej kucharki p. Haliny Stusińskiej. Powędrowaliśmy ze zniczami do mogił zmarłych nauczycieli: wuefisty p. Jerzego Ziemskiego, p. Haliny Pałabus – byłej dyrektorki i nauczycielki nauczania początkowego. Płomyk pamięci zapłonął na grobie szkolnego kierowcy p. Tadeusza Górskiego. Wielu uczniów innych klas z nauczycielami również w tym okresie wędrowało na cmentarz, żeby oddać hołd pamięci zmarłym. Zapalano znicze na grobach żołnierzy poległych w obronie naszej Ojczyzny, rozstrzelanych przez gestapo podczas II wojny światowej czy na mogile nieznanego żołnierza. W dniach zadumy i nostalgii, 1 listopada i w Dzień Zaduszny, szczególnie pamiętamy o tych, którzy odeszli – bliskich naszym sercom. Oni żyją w naszych rozmowach, wspomnieniach, na kartach rodzinnych albumów. Cześć ich pamięci.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »