Dzień dyni

We wtorek 7 listopada 2017 r. w drążdżewskim przedszkolu został zorganizowany „Dzień dyni” z dynią w roli głównej. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola różnej wielkości i różnego rodzaju dynie, aby wykorzystać je do wspaniałej zabawy oraz ubrały się na dyniowo-pomarańczowo. Dzieci podczas zajęć toczyły dynię, podawały sobie ją w kole z rąk do rąk, za plecami itp. Były zajęcia matematyczne określające, która dynia jest największa, a która najmniejsza oraz układanie według wielkości. Dzieci poznały wnętrze dyni, dowiedziały się o właściwościach odżywczych dyni oraz obejrzały film dotyczący uprawy i zbioru dyń. Na pamiątkę tego święta dzieci wykonały dynie z papierowych talerzyków, które pomalowały farbami. Dynie przyniesione przez dzieci udekorowały w fantastyczny sposób kąciki przyrody. Cały dzień był wypełniony dyniowymi zabawami, a wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. „Dzień dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Zachęcił też dzieci do próbowania potraw, które można przygotować z dyń.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »