Uroczyste obchody 11 listopada w naszej gminie

11 listopada to dla nas Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Dziewięćdziesiąt dziewięć lat temu 11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Z okazji Święta Niepodległości w naszej gminie odbyło się wiele imprez upamiętniających losy trudnej historii Państwa Polskiego.

11 listopada 2017 r. o godz. 9.00 w kościele parafialnym im. Jana Kantego w Krasnosielcu odprawiona została Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny pod przewodnictwem ks. dziekana Andrzeja Kotarskiego. W nabożeństwie uczestniczyła również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Pienic, która oprawą muzyczną uświetniła Mszę Świętą. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele straży i szkół wraz ze swymi pocztami sztandarowymi. Wójt Gminy wraz z Księdzem Dziekanem i Przewodniczącą Rady Gminy po nabożeństwie złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym walki naszych rodaków o wolną Polskę znajdującym się przy kościele parafialnym.

W niedzielę, również w kościele parafialnym odbył się Koncert Patriotyczny pt. „Samorządowcy Niepodległej”, podczas którego mogliśmy wysłuchać pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu „Śpiewającej rodziny Kaczmarków”. Organizacja uroczystości została dofinansowana w kwocie
9 500 zł z budżetu Województwa Mazowieckiego.

We wszystkich naszych gminnych szkołach 10 listopada 2017 r. również odbyły się uroczyste akademie upamiętniające odzyskanie Niepodległości, jest to doskonałym dowód na to, że Polska jest w sercach naszych młodych Polaków.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »