Świat pełen pokus… – spektakl profilaktyczny

20 listopada 2017 r., po zajęciach lekcyjnych uczniowie klas I – IV udali się do Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu na spektakl profilaktyczny pt. „Świat pełen pokus” w wykonaniu aktorów Impresariatu Artystycznego „Ha – Bar” z Krakowa. Spektakl odbył się pod hasłem „Żyj i baw się po trzeźwemu, bez przemocy w rodzinie”. Poruszone w nim zagadnienia miały za zadanie przeciwdziałać uzależnieniom, a co za tym idzie dbać o zdrowie i zachęcić dzieci do zdrowego trybu życia. Dzięki poruszonym w bajce problemom dzieci dostrzegły jakie cechy charakteru powinien posiadać człowiek, a jakich nie i dlaczego. Dzieci brały aktywny udział w bajce i były zaangażowane w losy bohaterów – Zosi i Wilka. Bohaterowie udzielali rad dzieciom. Zwracali uwagę na właściwe zachowanie, szkodliwy wpływ palenia papierosów i picia alkoholu na zdrowie oraz ostrzegali przed zawieraniem znajomości z nieznajomymi osobami. Przesłaniem przedstawienia było przeciwdziałanie uzależnieniom, zachęcanie dzieci do zdrowego trybu życia, a także dbanie o zdrowie swoje i innych. Tematy poruszane w bajce mówiły również o pozytywnych cechach charakteru jakie powinien posiadać człowiek, zaszczepiając tym samym w dzieciach mądrość i kulturę. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w bajce i angażowali się w losy bohaterów, o czym świadczyły żywiołowe reakcje widowni. Spektakl wzbogacił dzieci o nową wiedzę i doświadczenia oraz dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »