Święto Pluszowego Misia

Przedszkolaki z Krasnosielca w piątek 24.11.2017r uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone, czerwone i czarne. A każdy był piękny, wyjątkowy i kochany.

Uroczysty dzień rozpoczął się od opowiadania przez dzieci o swoich maskotkach. Potem przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, wspólnie bawiły się przy piosenkach: „Jadą, jadą misie”, „Pluszowy Miś”, „Stary Niedźwiedź” itp. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, misiowe maski, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku i dekorowanie misiowych ciasteczek upieczonych przez mamy.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Krasnosielcu tradycyjnie już obchodzimy Święto Pluszowego Misia, tak też było i w tym roku. W poniedziałek 27 listopada 2017r. od samego rana na korytarzach szkolnych, w klasach było pełno pluszaków.

W naszej szkolnej bibliotece można było obejrzeć wystawę książek o misiach: Kubuś Puchatek, Przygody i wędrówki Misia Uszatka, Miś Paddington i wiele innych. Oglądaliśmy tez ekranizacje przygód światowej sławy Misiów, takich jak Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Yogi. Słuchaliśmy także piosenek z misiowych filmów. Odbył się też konkurs na klasę przyjazną Misiom. Najaktywniej wzięły w nim udział klasy I – III. Dzieciaki bardzo chętnie poprzynosiły swoje ulubione misie, niektóre nawet miały po kilka pluszaków. Każda klasa starała się wypaść jak najlepiej, przygotowując piosenki, misiowe maski i kolorowanki ze znanymi Misiami. Niektóre Misie nawet ćwiczyły z dziećmi podczas zajęć wychowania fizycznego kształtując wspólnie nawyk prawidłowej postawy – Misie też muszą przecież dbać o sylwetkę.

Podsumowaliśmy też nasze biblioteczne konkursy: plastyczny Antystresowy Miś i fotograficzny Książka nas łączy.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »