Pasowanie na czytelnika

W dniu 27 listopada 2017 r. odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Na tej uroczystości obecni byli uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami, wicedyrektor Szkoły Podstawowej pan Mirosław Chodkowski oraz dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej pani Krystyna Wierzbicka- Rybacka. Gościliśmy także bajkowe postacie – Książkowe Wróżki i Pluszowego Misia. Książkowe Wróżki zapoznały pierwszaków m. in. jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając, w jakich godzinach czynna jest nasza biblioteka. Następnie uczniowie klas pierwszych mieli do wykonania sporo misiowych zadań np. układanie misiowych puzzli i odgadywanie zagadek. Miś czy nie Miś to kolejna konkurencja podczas której, spośród różnych przedmiotów z zawiązanymi oczami dzieci musiały wyszukać pluszaki. Rozpoznawali piosenki o słynnych misiowych gwiazdach filmowych, był też spacer po linie z misiem na rękach. Dla publiczności przygotowaliśmy z kolei test ze znajomości niedźwiedzich obyczajów i wspólne pląsy.

Potem pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, że będą kochać książki i dbać o nie. Następnie p. Mirosław Chodkowski i p. Krystyna Wierzbicka – Rybacka dokonali pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Każdy pierwszak na pamiątkę otrzymał kolorową książeczkę, listy do rodziców oraz listę próśb książki.

AS