O dzielnym szewczyku

W dniu 1 grudnia kl. I –III wraz z wychowawczyniami wybrały się do Ostrołęckiego Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl teatralny pt.,, O dzielnym szewczyku”. Przedstawienie zostało wystawione przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Była to opowieść o biednym chłopcu, który wędrując po świecie często spotykał potrzebujących i nigdy nie został wobec nich obojętny. Pomagał mrówkom usypać mrowisko . pszczołom naprawić zniszczoną barć, a z kaczkami podzielił się chlebem. Pewnego dnia przybył do krainy , w której trwała rywalizacja o rękę księżniczki uwięzionej przez złą czarownicę. Wielu śmiałków straciło życie przez te ryzykowne konkury, ale dzielny szewczyk postanowił stawić czoło wyzwaniu. Dratewce z pomocą przyszli ci, którym on wcześniej okazał dobre serce. Wspólnie pokonali czarownicę i wybawili z niewoli królewnę. Było to niezwykle barwne widowisko z elementami iluminacji oraz żonglerki .

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Alina Błaszkowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »