Spotkanie z Przyrodnikiem

W poniedziałek 11 grudnia, szkołę w Drążdżewie odwiedził niezwykły gość – przyrodnik, ornitolog, obserwator przyrody, fotograf i autor wielu książek o tematyce przyrodniczej pan Sebastian Sobowiec. Tematem spotkania były „Wędrówki zwierząt”. Gość opowiadał o siedliskach zwierząt zamieszkujących nasze okolice. Dowiedzieliśmy się jak odróżnić żabę od ropuchy, czym charakteryzują się przeloty bocianów, na czym polegają łowy wilka i lisa, jak wyglądają poszczególne gatunki ryb. Wszystkie opowieści pana Sebastiana wzbogacone zostały ciekawymi zdjęciami jego autorstwa. Dzieci miały okazję sprawdzić też swą wiedzę przyrodniczą. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć i nabyć jego publikacje. Serdecznie dziękujemy dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej Pani Krystynie Wierzbickiej – Rybackiej za zorganizowanie spotkania. Mamy nadzieję, że spotkanie z panem Sebastianem nie było pierwszym i ostatnim, ponieważ warto poznawać świat zwierząt w otoczeniu, którego żyjemy.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »