Naszych gości wszyscy znacie – to bajkowe są postacie

14 grudnia w czwartek w przedszkolu w Krasnosielcu zgodnie z kalendarzem „Niezwykłych dni w naszym przedszkolu” odbył się Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki są dla dzieci źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje, w których wspaniale się bawiły. Były muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań na „czerwonym dywanie”. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też zamieniły się w Kopciuszka i oddzielały fasolkę od ryżu. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. Na zakończenie wychowankowie z grup starszych rysowały swoją ulubioną postać z bajki, zaś grupy młodsze kolorowały. Nie zabrakło też odśpiewania hymnu „Witajcie w naszej bajce”.
To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

I. Chełchowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »