Pamiętamy o starszych i samotnych

Już po raz trzeci nasze przedszkole uczestniczyło w realizacji projektu ,,Pamiętamy o starszych i samotnych”. Zaprosiliśmy do udziału w projekcie chętnych Rodziców. Udział w projekcie polegał na odwiedzeniu osoby samotnej w okresie przedświątecznym i obdarowaniu własnoręcznie wykonanym upominkiem oraz kartką świąteczną. Dzieci w ramach akcji dowiedziały się na zajęciach o potrzebie pamiętania o osobach starszych, które nie mają przy sobie bliskich i o tym, że należy takim osobom pomagać. Osoby, które odwiedziliśmy nie kryły wzruszenia z odwiedzin, dziękowały za pamięć i częstowały słodyczami. Myślę, że była to wspaniała lekcja zarówno dla naszych przedszkolaków jak też miła i wzruszająca dla tych nieco starszych.

Anna Godlewska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »