Świąteczna akcja charytatywna w SP im. Jana Pawła II w Krasnosielcu

Święta Bożego Narodzenia już za progiem. To czas miłości, wzajemnego obdarowywania się upominkami i uśmiechem, zasiadania do rodzinnych stołów i wspólnych chwil. Czas magiczny- czas gorących serc. Samorząd Uczniowski i świetlica szkolna postanowiły nakręcić społeczność uczniowską na dawanie siebie innym, dzielenie się z tymi, którzy tej pomocy potrzebują.
W porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krasnosielcu przygotowaliśmy dziesięć paczek świątecznych dla samotnych, starszych osób z terenu gminy. Tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Dzieciaki z najmłodszych klas zajęły się słodkościami i wykonały piękne kartki świąteczne. Starsza młodzież przyniosła na zbiórkę środki higieny osobistej – mydła, szampony, kosmetyki do golenia, płyny do kąpieli, pasty do zębów, kremy, perfumy i inne. Akcja przebiegła błyskawicznie i zakończyliśmy ją po czterech dniach. Nikogo nie trzeba było namawiać – serca mamy ogromne. Zgromadzone dary pięknie zapakowaliśmy w świąteczne pudła i razem z życzeniami od braci szkolnej przekazaliśmy do OPS. DZIĘKUJEMY. Spisaliście się wszyscy na medal. Pamiętajcie, że dobroć się mnoży, jeśli się ją dzieli. WESOŁYCH ŚWIĄT kochani.

M.Cz