Jasełka i Wigilia w szkole

Rok rocznie w naszej szkole przyjęło się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zasiadamy do wspólnej wigilii szkolnej. I takiej tradycji nie zabrakło i tego roku. 22 grudnia przeżyliśmy wigilię szkolną, która minęła w bardzo ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wspólne świętowanie rozpoczęły jasełka przedstawione przez uczniów klas I i III, którzy pięknie przedstawili nam historię narodzenia Jezusa. Po obejrzeniu Jasełek Pani Dyrektor Bogusława Więcek złożyła zgromadzonym serdeczne i ciepłe życzenia świąteczne. Szkolna Wigilia rozpoczęła się od przeczytania przez Księdza proboszcza Szczepana Borkowskiego fragmentu Ewangelii, opisującego narodzenie Syna Bożego oraz refleksji nad tym wydarzeniem. Następnie wszyscy wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. Wigilia szkolna to zawsze bardzo szczególne wydarzenie w naszej społeczności szkolnej, które wprowadza nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Barbara Dobrzyńska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »