Jak bezpiecznie spędzić ferie? – Spotkanie profilaktyczne z policjantem

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Szkołę Podstawową w Amelinie odwiedził pan dzielnicowy, sierż. szt. Łukasz Łazarz. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci podczas zimowych zabaw.

Funkcjonariusz omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic, wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu.

Pan dzielnicowy przypomniał także obowiązujące przepisy ruchu drogowego, zaznaczając, jak ważne jest ich przestrzeganie, prosił o zachowanie szczególnej uwagi podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i o noszenie odblasków.

Policjant informował o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń, poruszył również temat bezpieczeństwa w sieci.Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z dzielnicowym swoimi spostrzeżeniami i  odpowiadali na zadawane pytania. Wszystkim uczniom życzymy już dzisiaj udanych i bezpiecznych ferii.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »