Podróż w czasie zaczynamy – w dinozaurów świat ruszamy!

Miliony lat temu nasz świat wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj – niepodzielnie rządziły nim ogromne gady. Również klimat, rośliny i krajobraz znacząco odbiegał od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Dzień Dinozaura jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tych niezwykłych mieszkańcach Ziemi, o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych, dlatego 10 stycznia 2018 r w naszym przedszkolu w Krasnosielcu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci przyniosły różne przedmioty związane z tematem: figurki dinozaurów, encyklopedie, książki edukacyjne, puzzle. Wzajemnie dzieliły się przyniesionymi skarbami i opowiadały o nich. Dzieci układały puzzle, rozwiązywały zagadki, po czym okazało się, że bardzo dużo wiedzą o tych zwierzętach i mają wśród nich swoich ulubieńców. Następnie wysłuchały wiersza K. Dworackiej „Dinozaury”, oraz nagrania odgłosów z „Parku Jurajskiego”. Uwieńczeniem całego dnia było kolorowanie sylwet różnych dinozaurów, lepienie ich z plasteliny, a także wykonanie dinozaurów z balonika i przygotowanych elementów. Dzieci, a szczególnie chłopcy przejawiają duże zainteresowanie tymi gadami, więc ten dzień bardzo im się spodobał.

I.Chełchowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »