Finał konkursu „Maskotka olimpijska Twoim bohaterem”

9 lutego w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego „Maskotka olimpijska Twoim bohaterem” skierowanego do uczniów szkół podstawowych.

Konkurs zorganizowany został przez PKOl z okazji XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang. Ambasadorem konkursu był pan Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski w skokach narciarskich (Sapporo 1972), pierwszy polski złoty medalista zimowych igrzysk olimpijskich.

Honorowy gość uroczystości – Dyrektor Centrum Kultury Koreańskiej (CKK) przy Ambasadzie Korei Południowej w Warszawie Pan Hyun-jun Kim w powitalnym wystąpieniu podkreślił, że jest pod ogromnym wrażeniem kreatywności i wyobraźni, które pozwoliły uczestnikom na stworzenie tylu zachwycających prac. Uroczystość zbiegła się w czasie z ceremonią otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wojciech Fortuna, Aleksandra Czechowicz – wicedyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, prof. Kajetan Hądzelek – prezes Zarządu Fundacji „Komitet Pierre’a de Coubertin w Polsce”, Grażyna Rabsztyn – do niedawna pełniąca obowiązki dyrektor Działu Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl, olimpijka, rekordzistka świata w biegu przez płotki, Kajetan Broniewski – brązowy medalista igrzysk olimpijskich w wioślarstwie (Barlceona ’92), Kazimierz Czarnecki, brązowy medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów (Montreal 1976), Dariusz Goździak – mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym (Barcelona ’92), Władysław Zieliński, brązowy medalista olimpijski w kajakarstwie (Rzym ’60), Krzysztof Wiłkomirski – judoka, dwukrotny olimpijczyk.

Spośród 365 nadesłanych prac Komisja Konkursowa dokonała wyboru najlepszych, równorzędnych prac w dwóch kategoriach wiekowych (sześciu w kategorii 1 – uczniowie klas I-III, oraz siedmiu w kategorii 2 – uczniowie klas IV-VII).

Wśród nagrodzonych był Jan Krawczyk– uczeń klasy IVa Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu. Otrzymał wiele cennych nagród jednak największą radość sprawiły mu nagrody specjalne – oficjalne maskotki Zimowych Igrzysk w PyeongChang :

BIAŁY TYGRYS SOOHORANG

I CZARNY NIEDŹWIEDŹ BANDABI.

Jaś miał zaszczyt i okazję poznać polskich olimpijczyków, z którymi zamienił kilka słów, zebrał autografy a rodzice zrobili pamiątkowe zdjęcia. Zwiedził Muzeum Sportu i Turystyki a w nim stałą ekspozycję „ Dzieje sportu polskiego i olimpizmu”. Nagrody odebrał z rąk dyrektora CKK- pana Hyun-jun Kima.

Po zakończeniu uroczystości udzielił pierwszego w życiu wywiadu do jednej z miejscowych rozgłośni radiowych oraz wspólnie z laureatami, zaproszonymi gośćmi, rodzicami, opiekunem projektu obejrzał na dużym ekranie ceremonię otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang.

W Centrum Olimpijskim wszystkie wysłane ze szkół prace zamieszczone zostały na wystawie. Znalazło się tam również 7 prac innych uczniów z naszej szkoły, którzy na etapie szkolnym zajęli czołowe miejsca. Byli to:

Klasy I – III:

I m – Nadia Sęk z klasy Ia

II m – Bartosz Rólka z klasy Ib

Klasy IV – VII:

I m – Jan Krawczyk z klasy IV a

II m – Anna Chmielińska z klasy IV a

III m – Sara Grabowska z klasy IV a

IV m – Zosia Jastrzębska z klasy IV b

V m – Zuzanna Libchaber z klasy IV a.

Uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję, gratuluję Jankowi i życzę wszystkim wielu sukcesów.

A. Gałązka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »