Uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Krasnosielcu

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczeństwa w naszej gminie powstał Klub Seniora, którego uroczyste otwarcie odbyło się 20 lutego 2018 roku. Na tą uroczystość przybyło wielu zainteresowanych seniorów. Wszyscy zgromadzni gości zostali gorąco powitani przez Wójta Gminy, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, do którego zostali zaproszeni:

1. Paweł Ruszczyński – Wójt Gminy Krasnosielc

2. ks. Andrzej Kotarski – Proboszcz Parafii w Krasnosielcu

3. Irena Kurzac – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

4. Tomasz Olszewik – Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy

5. Romualda Kuplicka – Przedstawicielka Aktywnych Seniorów

Następnie ksiądz proboszcz odprawił krótkie nabożeństwo i poświęcił cały lokal oraz wszystkich zgromadzonych. Wójt Gminy podkreślał jak ważną funkcję w społeczeństwie pełnią osoby starsze i jak wiele możemy się od nich nauczyć. Zachęcał wszystkich do aktywnego spędzania czasu i korzystania z możliwości jakie daje uczestnictwo w Klubie Seniora. Pani Irena Kurzac dziękowała wszystkim za tak liczne przybycie, jednocześnie zapraszając do odwiedzania klubu w każdej wolnej chwili. W imieniu wszystkich seniorów głos zbrała Pani Wacława Skrobecka, dziękując za stworzenie takiego miejsca i zauważenie potrzeb aktywnego spędzania czasu przez osoby starsze. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania została powołana Kierownik Klubu Seniora – Pani Urszula Dembicka.

W ramach projektu Program Wieloletni „Senior+”, Gmina Krasnosielc otrzymała dofinansowanie na utworzenie i wyposażenie placówki Senior+ w wysokości 133 696,32 zł. Całkowity koszt realizacji inwestycji to 167 120,00 zł. Dzięki tym środkom lokal przy ulicy Mostowej 11 A w Krasnosielcu został gruntownie wyremontowany. Są tam pomieszczenia przeznaczone do rehabilitacji, pomieszczenie do pracy z komputerem, pokój dzienny do wspólnych spotkań oraz zaplecze kuchenne, łazienki i szatnia. Dodatkowo możliwe było zakupienie pełnego wyposażenia klubu tj. kina domowego, zestawu urządzeń do ćwiczeń, stołu do rehabilitacji i zestawu komputerowego.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »