Spotkanie z muzyką w przedszkolu w Krasnosielcu

Dnia 2.03.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z muzyką. Podczas muzycznej lekcji zaprezentowanej przez Agencję Artystyczną „POZYTYWKA” z Olsztyna, przedszkolaki wysłuchały pieśni do tekstów Marii Konopnickiej, obejrzały bajkę „O krasnoludkach i sierotce Marysi” wzbogaconą muzyką ilustracyjną, gdzie instrumentem przewodnim był flet poprzeczny. Dowiedziały się też, że flet poprzeczny należy do instrumentów dętych drewnianych, miały możliwość zobaczyć, usłyszeć oraz poznać budowę oraz dźwięk tego instrumentu. Zakończeniem spotkania z muzyką był Turniej Wiedzy o Muzyce. Wybrane dzieci udzielały prawidłowych odpowiedzi i zostały nagrodzone upominkami.

Iwona Chełchowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »