Spotkanie z przedstawicielami KRUS

W dniu 5 marca w Szkole Podstawowej w Amelinie i w Rakach odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami KRUS-u. Jego głównym celem było omówienie zagrożeń z jakimi dzieci mogą się spotkać w gospodarstwach rolnych i na własnych podwórkach.Uczniowie zapoznali się z rodziną Porażków z filmu animowanego. Analizowali ich ryzykowne i niebezpieczne zachowania. Przedstawiciele KRUS-u kilkakrotnie przypominali, że maszynami, urządzeniami rolniczymi i zwierzętami gospodarskimi mogą zajmować się tylko dorośli. Spotkanie było okazją do porozmawiania o zagrożeniach czyhających na dzieci i dorosłych w różnych sytuacjach życia na wsi. Uczniowie poszerzyli swoja wiedzę o bardzo ważne zasady bezpieczeństwa, a przy okazji zostali zachęceni do licznego udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS.

Zapraszamy  do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »