Orzeł Biały – naszą dumą

Uczniowie klas IV – VII  Szkoły Podstawowej w Rakach wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, organizowanym przez senatorów RP i Kancelarię Senatu. Ich zadaniem był wykonanie godła z orłem symbolizującego wszystkie okresy tworzenia państwowości polskiej, używanego od czasów Mieszka I do współczesności.

       W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 12 uczniów. Poniżej prezentujemy ich prace konkursowe.

1. Wizerunek orła wykonany jest z papierowych, poskładanych na połowę kółek. Tło pokolorowane czerwoną kredką. Autor pracy: Oliwia Ferenc kl. V.

2. Godło z 1919r. Kontur orła wycięty został ze styropianu, a szczegóły domalowane czarnym markerem. Całość umieszczona na czerwonym tle. Autor pracy: Mateusz Bartosiewicz kl. VII.

3. Praca przedstawia obecne godło Polski. Wykonana jest z misternie ułożonych pasm włóczki w kolorach białym, czerwonym i żółtym. Autor pracy: Aleksandra Pichała kl. V.

4. Na tle z czerwonej wstążki umieszczony jest wizerunek orła wykonany z pociętych kawałków białej włóczki. Autor pracy: Karolina Franczak kl. IV.

5. Praca wykonana jest na drewnianej, pięknie oszlifowanej desce. Wizerunek orła został narysowany czarnym markerem. Całość pokryta jest bezbarwnym markerem. Autor pracy: Julia Grabowska kl. V.

6. Wizerunek orła oraz tło zostało wyklejone papierowymi kółeczkami wyciętymi dziurkaczem. Autor pracy: Wiktoria Skrobecka kl. VI.

7. Wizerunek orła na białej kartce czarnym mazakiem, następnie wycięty i naklejony na czerwone tło. Całość umieszczona na drewnianej płycie. Autor pracy: Joanna Tupacz kl. V.

8. Orzeł wyklejony z zapałek na czerwonej płycie meblowej. Autor pracy: Sylwia Tworkowska kl. IV.

9. Wizerunek orła został wypalony na drewnianej desce. Autor pracy: Aleksandra Anna Szczepańska kl. VI.

10. i 11. Orzeł został naszkicowany ołówkiem, następnie wycięty i naklejony na czerwonym brystolu. Autorki: Amelia i Olga Piotrowskie kl. V i VII.

12. Orzeł z pieczęci majestatycznej Przemysława II wykonany jest techniką malarską. Autor pracy: Kamila Wejner kl. IV.

Spośród zgromadzonych prac w etapie szkolnym jury wybrało 6, które zostały przekazane do Biura Senatorskiego pana Roberta Mamątowa, senatora PiS w Makowie Mazowieckim.

Wyróżniono prace następujących uczniów:

1. Aleksandra Pichala

2. Julia Grabowska

3. Oliwia Ferenc

4. Karolina Franczak

5. Sylwia Tworkowska

6. Kamila Wejner.

Małgorzata Regulska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »